Psycholog Online - Anonimowo

Dla osób, które chciałyby skorzystać z pomocy terapeutycznej przez telefon lub Skype, oraz które będą miały możliwość kontynuowania spotkań osobiście w gabinecie (czyli dla osób z Krakowa i okolic), moje honorarium jest zgodne z obowiązującymi stawkami konsultacji i sesji osobistych.


Rozmowa z psychologiem, psychoterapeutą, za pośrednictwem internetu jest obecnie dość powszechną formą pomocy. Może być to pierwszy krok w poszukiwaniu wsparcia psychologicznego, terapeutycznego. W ten sposób mogą skontaktować się ze specjalistą osoby, które czują potrzebę porozmawiania o swoich problemach, jednak z różnych względów nie mają możliwości dotarcia do profesjonalnej pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej.

Zapraszam do kontaktu szczególnie:

  • osoby mające utrudniony dostęp do specjalisty,
  • osoby z niepełnosprawnością,
  • osoby z małych miejscowości,
  • osoby wychowujące małe dzieci,
  • osoby przebywające za granicą,
  • osoby, dla których kontakt online z terapeutą może być pierwszym krokiem do podjęcia psychoterapii (bezpośredniej w gabinecie lub przezz Skype).

 

Dlaczego Warto Skorzystać z Porady Psychologa przez Internet

Rozmowy z psychologiem online są w dzisiejszych czasach coraz bardziej powszechne. W internecie można znaleźć wykwalifikowanych terapeutów udzielających porad online. Wielu ludzi poszukuje takiej formy pomocy, ponieważ najczęściej ilość obowiązków oraz tempo życia wpływa także na ich możliwość osobistego spotkania ze specjalistą. Często godziny pracy pacjentów pokrywają się z godzinami pracy terapeuty w gabinecie, co sprawia, że wiele osób poszukuje odpowiedzi na własną rękę, często na forach internetowych, w poradnikach. Jest to oczywiście pierwszy krok, sposób na rozeznanie sytuacji, jednak każdy przypadek jest inny, ponieważ stoi za nim indywidualna osoba. Porady i artykuły psychologiczne umieszczane w internecie zwykle są ogólne, mają na celu zakreślenie problemu, a nie jego rozwiązanie. Jeśli więc osoba poszukująca pomocy korzysta z wyłącznie z takiego rodzaju wiedzy, może przez długi czas (bezskutecznie) czekać na efekty, ponieważ z takiej formy niewiele wynika.

W takiej sytuacji, jeśli pojawia się problem, a z różnych względów nie ma możliwości na osobistą konsultację, można skorzystać z Porady Psychologicznej E-mail. Czasami jedna wymiana mailowa wystarczy, czasami (w zależności od indywidualnej sytuacji) potrzebne jest rozjaśnienie problemu i pomoc odbywa się poprzez dłuższą korespondencję (3-4 maile). Bywają sytuacje, w których pierwsze spotkanie z terapeutą może być trudne, niemożliwe, gdy osoby boją się ujawinić swoje problemy. Niektóre osoby dzięki mailowej rozmowie decydują się na konsultację w gabinecie lub poprzez Skype, rozpoczynają terapię, z czasem bardzo doceniają właśnie taki początek kontaktu z psychologiem.

Wielu osobom, z różnych względów, może zależeć również na anonimowości. Czasami, gdy kontakt jest podtrzymany, ustępują obawy, lęki, nawiązuje się zaufanie i można swobodniej, bardziej otwarcie poruszać się w relacji. Jednak dla niektórych osób ta bariera na początek może wydawać się nie do pokonania. Możliwość anonimowej rozmowy z terapeutą bywa często okazją do porozmawiania o tego typu trudnościach, może stanowić pierwszy krok do zastanowienia się nad podjęciem dalszej pracy terapeutycznej.

Osoby, które mają utrudniony dostęp do psychologa, psychoterapeuty, spowodowany miejscem zamieszkania, często pozostają bez specjalistycznej pomocy lub mogą skorzystać jedynie ze wsparcia farmakologicznego. Jest wiele osób mieszkających w małych miejscowościach, które, aby dostać się do najbliższego terapeuty, muszą pojechać do stolicy województwa czy większego miasta w odległości 50-ciu czy nawet 100 kilometrów. Taka bariera bywa nie do pokonania zwłaszcza dla kobiet wychowujących małe dzieci, pracujących w pełnym wymiarze godzin, osoby samotnie wychowujących dzieci, niepełnosprawnych. W podobnych przypadkach kontakt z terapeutą przez Skype to jedyna możliwa formą pomocy, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z problemami, które nie ustąpią same, czyli np. zaburzenia depresyjne, zaburzenia lękowe.

Takie problemy mają również osoby mieszkające za granicą. W tej sytuacji najczęściej pojawiają się problemy związane z komunikacją. Pacjenci często poruszają ten temat, ponieważ nawet jeśli płynnie wypowiadają się w obcym języku, którym posługują się na co dzień, to sami czują barierę jeśli chodzi o mówienie o uczuciach, stanach emocjonalnych. Nie zawsze za granicą jest możliwe spotkanie osobiste w polskim terapeutą, jak również nie koniecznie dostępny za granicą polski terapeuta jest odpowiedni dla danej osoby (podobnie, jak może mieć to miejsce w każdej innej sytuacji na żywo w Polsce, nie każdy terapeuta odpowiada każdemu pacjentowi). W tym aspekcie również kwestia różnicy kuturowej ma wysokie znaczenie. Często bywa tak, że do polskich terapeutów zgłaszają się osoby, które korzystały ze wsparcia za granicą, w tamtejszym języku, jednak nie czuły się swobodnie, nie czuły się rozumiane i same miewały kłopoty w adekwatnym odczytaniu tego, co mówili inni. Ten problem jest kluczowy, ponieważ jeśli nie wiemy, o czym mówimy, nie wiemy, jak się wypowiedzieć, czy nie rozumiemy, co druga strona nam przekazuje, wtedy trudno o owocną współpracę. Jeśli takie osoby mają świadomość, że dostępny jest psycholog online, mogą bardziej swobodnie poszukiwać wsparcia w różnych trudnych sytuacjach życiowych.

..........................................................................................................................................................................
Jeśli czujesz, że chcesz porozmawiać z psychologiem, psychoterapeutą, a z różnych względów masz utrudniony dostęp do specjalisty; jeśli mieszkasz za granicą, doświadczasz problemów emocjonalnych, masz kłopoty w relacjach z bliskimi - umów się na konsultację, postaram się jak najlepiej pomóc Ci uporządkować to, co na tym etapie zawiłe i trudne.

 

Psycholog Online w Praktyce

Proponuję Państwu dwa rodzaje kontaktu internetowego, dzięki czemu każdy może wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie formę:

  • Anonimowa pomoc psychologiczna - E-mail
  • Anonimowa rozmowa z psychologiem przez Skype, przez telefon


Osoby, które zastanawiają się nad podjęciem terapii przez Skype, które chciałyby poznać więcej szczegółów na temat takiej formy pracy, zapraszam do zapoznania się z tekstem Jak Wygląda Terapia Online.WAŻNA INFORMACJA:

Porad udzielam WYŁĄCZNIE indywidualnie, osobom pełnoletnim.

Przed dokonaniem płatności proszę o kontakt telefoniczny lub wypełnienie formularza na stronie. Formularz ma ograniczoną liczbę znaków.

Jeśli chcą Państwo, którzy chcą skorzystać z porady psychologicznej e-mail, po dokonaniu płatności proszę o przesłanie wiadomości poprzez formularz kontaktowy. Aktualnie nie działa automatyczne przekierowanie. Poinformuję Państwa, gdy zostanie naprawiona usterka.


Kanały płatności

1. Paypal.com - szybka opcja płatności, nie musisz posiadać konta Paypal, wystarczy wstawić mój adres email Paypala - drugibrzeg.psychologiczny(at)gmail.com  

 
Porada Psychologiczna


2. Transferuj.pl - Serwis oferuje możliwość płatności za pomocą ponad 40 kanałów przez 24 godziny 7 dni w tygodniu, w tym natychmiastowe międzynarodowe przelewy w Euro oraz mPay płatności komórką. Wstaw własny adres email i wybierz kwotę płatności.
Top: Psycholog online
podaj adres e-mail: