Porady Psychologa - Barbara Michno-Wiecheć

Witam w zakładce Porady psychologa, przeznaczonej do podzielenia się z Państwem moim spojrzeniem na różne aspekty życia psychicznego. Poniższe teksty napisane zostały pod wpływem czytanej przeze mnie literatury i obserwacji zjawisk społecznych. Niejednokrotnie inspiracją do spisania kilku refleksji są przeróżne sytuacje, w których uczestniczę  - bezpośrednio lub jako anonimowy obserwator. Zdjęcia pochodzą z serwisu Pixabay. Życzę miłej lektury.

Porady psychologa

 
 
 1. Tydzień Kobiecości - Dzień Ósmy - Możesz Wszystko

  Dodano dnia 2016-03-07
  "Ty możesz wszystko, możesz wszystko, gdy bardzo tego chcesz, dziś zmienisz przyszłość, zmienisz wszystko, bo bardzo tego chcesz".
 2. Tydzień Kobiecości - Dzień Ósmy - Światowy Dzień Kobiet

  Dodano dnia 2016-03-07
  "Jeśli schodzimy w głąb siebie i podąża za nami jakaś wielka moc - to jeśli ta moc zdoła pochwycić nasz cień, my też zostaniemy nią obdarzeni".
 3. Tydzień Kobiecości - Dzień Siódmy - Dzika Kobieta

  Dodano dnia 2016-03-07
  Jak Dzika Kobieta wpływa na kobiety? Co trzeba zrobić, aby połączyć się z pierwotną naturą? Jakiej rewolucji musisz dokonać, by odnaleźć w sobie Dziką Kobietę?
 4. Tydzień Kobiecości - Dzień Siódmy - Kaczka Dziwaczka

  Dodano dnia 2016-03-07

  "Nad rzeczką opodal krzaczka, Mieszkała kaczka-dziwaczka, Lecz zamiast trzymać się rzeczki, Robiła piesze wycieczki." Co ma wspólnego Kaczka-Dziwaczka z dzisiejszą kobietą? Okazuje się, że całkiem sporo...

 5. Tydzień Kobiecości - Dzień Szósty - Przebaczenie

  Dodano dnia 2016-03-05
  Kimkolwiek jesteś, cokolwiek przeżyłaś i bez względu na to, co z tym zrobiłaś, zapraszam Cię dzisiaj do refleksji na temat przebaczenia. Może to jeszcze nie czas, a może właśnie teraz jest ten moment w Twoim życiu...
 6. Tydzień Kobiecości - Dzień Piąty - Podróż w Głąb Siebie

  Dodano dnia 2016-03-04
   "May it be the shadows call will fly away, may it be you journey on to light the day, when the night is overcome You may rise to find the sun". Zapraszam Cię do wyjątkowej podróży w głąb siebie. Zapraszam Cię na Twój Drugi Brzeg.
 7. Tydzień Kobiecości - Dzień Czwarty - Kontakt z Duszą

  Dodano dnia 2016-03-04
  "To my zdecydujemy, które mosty będą mocne i często używane, a które zostaną słabymi kładkami, po których nikt nie chodzi." Czasami trzeba się odciąć, zostawić to, co nie pozwala Nam na kontakt z duszą.
 8. Tydzień Kobiecości - Dzień Czwarty - Stary Anioł

  Dodano dnia 2016-03-03
  Już za pierwszym razem ta opowieść wywarła na mnie ogromne wrażenie, poruszyła do głębi. Wracam do niej za każdym razem, gdy myślę, że życie jest takie niesprawiedliwe, że to, co się właśnie wydarzyło, to najgorsza tragedia
 9. Tydzień Kobiecości - Dzień Trzeci - Pożywienie Duszy

  Dodano dnia 2016-03-03
  Jeśli już wiesz, co jest dla Ciebie ważne, to teraz zadaj sobie pytanie "jak to zrobić?" Daj sobie chwilkę na to, by zastanowić się, czym jest pożywienie duszy, czym Ty karmisz swoją duszę.
 10. Tydzień Kobiecości - Dzień Trzeci - Przenikliwe Oko

  Dodano dnia 2016-03-03
  Znajdź sobie chwilę wolnego czasu, postaraj się o ciszę i przeczytaj ten tekst. Wiem, że jest długi, ale uważnie przeczytaj. A gdy skończyłaś czytać, odpowiedz sobie na kilka ważnych pytań.