Porady Psychologa - Barbara Michno-Wiecheć

Witam w zakładce Porady psychologa, przeznaczonej do podzielenia się z Państwem moim spojrzeniem na różne aspekty życia psychicznego. Poniższe teksty napisane zostały pod wpływem czytanej przeze mnie literatury i obserwacji zjawisk społecznych. Niejednokrotnie inspiracją do spisania kilku refleksji są przeróżne sytuacje, w których uczestniczę  - bezpośrednio lub jako anonimowy obserwator. Zdjęcia pochodzą z serwisu Pixabay. Życzę miłej lektury.

Porady psychologa

 
 
 1. Psychoterapia Skype - Wady i Zalety Terapii Online

  Dodano dnia 2016-05-05
  Psychoterapia Skype - Wady i Zalety Terapii Online, Mity, Stereotypy i Wyobrażenia. Sześć lat doświadczenia, setki przeprowadzonych rozmów. Poznaj moją opinię
 2. Matka Brzdąca Wszechmogąca, czyli Histeria u Czterolatka

  Dodano dnia 2016-04-14
  Dziecko przeżywa swoich rodziców, głównie matkę, jako omnipotentny obiekt, czyli osobę, która jest wszechmogąca, może wszystko zrobić. I jest to jak najbardziej zrozumiałe. Tylko jak to przetrwać, gdy czterolatek pada w szał?
 3. Brak Zaufania do Kogoś - Psychoterapia

  Dodano dnia 2016-04-11
  W życiu bardzo często kierujemy się zasadą ograniczonego zaufania, która polega na tym, że ufamy ludziom, jednak dopuszczamy fakt, że mogą się oni mylić. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy tego zaufania w ogóle brakuje w relacjach z innymi?
 4. Narodowy Dzień Życia

  Dodano dnia 2016-03-24
  Dziś koncentrujemy się na odpowiedzialności za założenie rodziny oraz zachęcaniu do życia w rodzinach wielodzietnych. Czy potrzebna jest edukacja, czy trzeba zachęcać - jakie są Wasze refleksje?
 5. Ortoreksja Leczenie i Objawy

  Dodano dnia 2016-03-22
  Otroreksja to rodzaj zaburzenia jedzenia polegający na obsesyjnej, patologicznej dbałości o spożywanie zdrowych produktów. Wydawać by się mogło, że troska o zdrową dietę stanowi pozytywny aspekt życia. Jak ją leczyć?
 6. Psychoterapia przez Skype - Jak Wygląda Terapia Online

  Dodano dnia 2016-03-11
  Psychoterapia przez Skype - Jak Wygląda Terapia Online. Dowiedz się, w jaki sposób pracuję, jak przebiega terapia online, jak się do niej przygotować, skorzystaj z leczenia.
 7. Jak Poradzić sobie ze Złością

  Dodano dnia 2016-03-11

  Złość to emocja, jedna z najbardziej niepożądanych i nieakceptowanych, pojawiająca się w sytuacji, w której czujemy, że tracimy nad czymś kontrolę, gdy ktoś przekracza nasze granice. Jak sobie z nią radzić?

 8. Dzień Mężczyzn

  Dodano dnia 2016-03-10
  10 marca obchodzimy Dzień Mężczyzn, zatem wszystkiego najlepszego Panowie!
 9. Jak Rozmawiać z Żoną w Kryzysie

  Dodano dnia 2016-03-10
  Kryzys małżeński może dotknąć każdą parę. Jego rozwiązanie zależy od tego, czego kryzys dotyczy. Dowiedz się czym jest rozmowa z kobietą o problemach, jak rozmawiać z żoną w kryzysie.
 10. Bierna Agresja Przyczyny i Leczenie

  Dodano dnia 2016-03-09
  Za pomocą biernej agresji ludzie wyrażają to, czego nie mogą zrobić wprost. Jest to sposób na wyrażanie emocji uważanych za niewłaściwe, złe wstydliwe. Poznaj przyczyny i sposób leczenia pasywnej agresji.