Porady Psychologa - Barbara Michno-Wiecheć

Witam w zakładce Porady psychologa, przeznaczonej do podzielenia się z Państwem moim spojrzeniem na różne aspekty życia psychicznego. Poniższe teksty napisane zostały pod wpływem czytanej przeze mnie literatury i obserwacji zjawisk społecznych. Niejednokrotnie inspiracją do spisania kilku refleksji są przeróżne sytuacje, w których uczestniczę  - bezpośrednio lub jako anonimowy obserwator. Zdjęcia pochodzą z serwisu Pixabay. Życzę miłej lektury.

Porady psychologa

 
 
 1. Dzień Przyjaciela

  Dodano dnia 2016-06-09
  "Prawdziwa przyjaźń to doskonała harmonia tego, co ludzkie z tym, co boskie."
 2. Dzieci tak Mają

  Dodano dnia 2016-06-06
  Dzieci tak mają - czyli dwie historie i kilka słów refleksji o naszych ludzkich zachowaniach.
 3. Płacę, Żądam, Wiem Lepiej

  Dodano dnia 2016-06-03
  Ludzie zachowują się według swojego określonego schematu, który stosują w każdej relacji, więc bez względu na usługę, klienci przychodzą po pomoc w taki sposób, by tej pomocy nie uzyskać. W czym rzecz?
 4. Dzień bez Alkoholu

  Dodano dnia 2016-05-31
  "Radość i szczęście naszych dzieci to najważniejsza z idei, o której winniśmy pamiętać zawsze, a szczególnie w Międzynarodowym Dniu Dziecka."
 5. Międzynarodowy Dzień Dziecka

  Dodano dnia 2016-05-31
  ... a gdy już zatracisz się w zabawie ze swoją pociechą, postaraj się złapać ten moment, gdy sam poczujesz się wolny jak dziecko, gdy zobaczysz, że nie musisz niczego udawać...
 6. Miejsce, Czas i Osoba

  Dodano dnia 2016-05-23
  "Nie wystarczy być we właściwym miejscu i we właściwym czasie. Trzeba być właściwą osobą we właściwym miejscu i we właściwym czasie."
 7. Siła Słowa

  Dodano dnia 2016-05-10
  ..bo tak ważne jest to, kiedy, co, do kogo, w jaki sposób i z jaką intencją mówimy...
 8. Psychoterapia Skype - Wady i Zalety Terapii Online

  Dodano dnia 2016-05-05
  Psychoterapia Skype - Wady i Zalety Terapii Online, Mity, Stereotypy i Wyobrażenia. Cztery lata doświadczenia, setki przeprowadzonych rozmów. Poznaj moją opinię
 9. Matka Brzdąca Wszechmogąca, czyli Histeria u Czterolatka

  Dodano dnia 2016-04-14
  Dziecko przeżywa swoich rodziców, głównie matkę, jako omnipotentny obiekt, czyli osobę, która jest wszechmogąca, może wszystko zrobić. I jest to jak najbardziej zrozumiałe. Tylko jak to przetrwać, gdy czterolatek pada w szał?
 10. Brak Zaufania do Kogoś - Psychoterapia

  Dodano dnia 2016-04-11
  W życiu bardzo często kierujemy się zasadą ograniczonego zaufania, która polega na tym, że ufamy ludziom, jednak dopuszczamy fakt, że mogą się oni mylić. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy tego zaufania w ogóle brakuje w relacjach z innymi?