Porady Psychologa - Barbara Michno-Wiecheć

Witam w zakładce Porady psychologa, przeznaczonej do podzielenia się z Państwem moim spojrzeniem na różne aspekty życia psychicznego. Poniższe teksty napisane zostały pod wpływem czytanej przeze mnie literatury i obserwacji zjawisk społecznych. Niejednokrotnie inspiracją do spisania kilku refleksji są przeróżne sytuacje, w których uczestniczę  - bezpośrednio lub jako anonimowy obserwator. Zdjęcia pochodzą z serwisu Pixabay. Życzę miłej lektury.

Porady psychologa

 
 
 1. Szczerość w Związku - Brak Szczerości w Małżeństwie

  Dodano dnia 2016-06-24
  Szczerość to spójność w wyrażaniu tego, co się czuje i myśli zgodnie ze stanem faktycznym oraz postępowaniu zgodnie z tym, co się wyraża. Przykłady, powody i konsekwencje braku szczerości, na czym polega szczerość w związku.
 2. Dzień Ojca

  Dodano dnia 2016-06-23
  "Znajomość drogi nie oznacza podążania nią..."
 3. Dzień Przyjaciela

  Dodano dnia 2016-06-09
  "Prawdziwa przyjaźń to doskonała harmonia tego, co ludzkie z tym, co boskie."
 4. Dzieci tak Mają

  Dodano dnia 2016-06-06
  Dzieci tak mają - czyli dwie historie i kilka słów refleksji o naszych ludzkich zachowaniach.
 5. Płacę, Żądam, Wiem Lepiej

  Dodano dnia 2016-06-03
  Ludzie zachowują się według swojego określonego schematu, który stosują w każdej relacji, więc bez względu na usługę, klienci przychodzą po pomoc w taki sposób, by tej pomocy nie uzyskać. W czym rzecz?
 6. Dzień bez Alkoholu

  Dodano dnia 2016-05-31
  "Radość i szczęście naszych dzieci to najważniejsza z idei, o której winniśmy pamiętać zawsze, a szczególnie w Międzynarodowym Dniu Dziecka."
 7. Międzynarodowy Dzień Dziecka

  Dodano dnia 2016-05-31
  ... a gdy już zatracisz się w zabawie ze swoją pociechą, postaraj się złapać ten moment, gdy sam poczujesz się wolny jak dziecko, gdy zobaczysz, że nie musisz niczego udawać...
 8. Miejsce, Czas i Osoba

  Dodano dnia 2016-05-23
  "Nie wystarczy być we właściwym miejscu i we właściwym czasie. Trzeba być właściwą osobą we właściwym miejscu i we właściwym czasie."
 9. Siła Słowa

  Dodano dnia 2016-05-10
  ..bo tak ważne jest to, kiedy, co, do kogo, w jaki sposób i z jaką intencją mówimy...
 10. Psychoterapia Skype - Wady i Zalety Terapii Online

  Dodano dnia 2016-05-05
  Psychoterapia Skype - Wady i Zalety Terapii Online, Mity, Stereotypy i Wyobrażenia. Sześć lat doświadczenia, setki przeprowadzonych rozmów. Poznaj moją opinię