Porady Psychologa - Barbara Michno-Wiecheć

Witam w zakładce Porady psychologa, przeznaczonej do podzielenia się z Państwem moim spojrzeniem na różne aspekty życia psychicznego. Poniższe teksty napisane zostały pod wpływem czytanej przeze mnie literatury i obserwacji zjawisk społecznych. Niejednokrotnie inspiracją do spisania kilku refleksji są przeróżne sytuacje, w których uczestniczę  - bezpośrednio lub jako anonimowy obserwator. Zdjęcia pochodzą z serwisu Pixabay. Życzę miłej lektury.

Porady psychologa

 
 
 1. Kryzys w Związku Jak go Pokonać, Przetrwać, Zażegnać

  Dodano dnia 2017-02-02
  Kryzys w związku wcześniej czy później dotknie każdej pary. Liczne badania starają się uchwycić ten moment, kiedy dochodzi do pierwszego kryzysu. Jak go pokonać i czego nie robić w kryzysie?
 2. Złość na Terapeutę, Terapeuta mnie nie Rozumie

  Dodano dnia 2017-01-03
  Każdy, kto rozpoczął psychoterapię wie, że w trakcie spotkań pojawia się poczucie niezrozumienia i złość na terapeutę. Pozytywne emocje są pożądane, a gdy pojawiają się nieakceptowane uczucia, wtedy przychodzi chęć zerwania terapii.
 3. Dlaczego Psychoterapia nie Działa

  Dodano dnia 2016-12-06
  Na początku drogi terapeutycznej pojawiają się pytania dotyczące tego, kiedy i jakich efektów Pacjent może się spodziewać. Dlaczego psychoterapia nie działa i od czego to zależy?
 4. Jak Długo Trwa Psychoterapia

  Dodano dnia 2016-12-05
  Czas trwania i częstotliwość spotkań terapeutycznych to jedne z podstawowych pytań pojawiających się już podczas pierwszej rozmowy. Jak długo trwa psychoterapia i od czego to zależy?
 5. Kłótnie w Małżeństwie

  Dodano dnia 2016-12-01
  W bliskich relacjach, poza sferą wzajemnego porozumienia i przyjemności, mamy do czynienia również ze sprzeczkami. O co najczęściej się kłócimy, jakie są tego przyczyny i czy jest sposób na kłótnie w małżeństwie?
 6. Złość na Dziecko - Przyczyny, Sposoby Radzenia, Psychoterapia

  Dodano dnia 2016-11-05
  Rodzicielstwo często przedstawiane jest w skrajny sposób. Każdy, kto został rodzicem, szybko zostaje skonfrontowany z tym, że nowa rola niesie ze sobą nie tylko wzruszenia i szczęście, ale również zmęczenie, frustrację i złość.
 7. Międzynarodowy Tydzień Bliskości

  Dodano dnia 2016-10-03
  "Wcale nie jest łatwo tak kochać drugiego człowieka, żeby czuł się kochany. Większość z nas potrzebuje całego życia, aby się tego nauczyć. Jednak w życiu nie zawsze trzeba być doskonałym - czasami szczęście polega na dążeniu do tego".
 8. Nadmierna Kontrola DDA Niszczy Relacje

  Dodano dnia 2016-09-30
  Ostatnie tygodnie pracy pokazują mi, w jaki sposób silne obrony u osób z syndromem DDA prowadzą do spustoszenia ich relacji. Nadmierna kontrola DDA działa niszcząco na ich relacje.
 9. Pierwsza Wizyta u Psychologa - Jak Wygląda, Lęki i Obawy

  Dodano dnia 2016-09-19
  Pierwsze spotkanie u terapeuty często wiąże się z wysokim lękiem. Pacjenci najczęściej obawiają się surowej oceny, braku zrozumienia, odrzucenia.
 10. Wolnoć Tomku w swoim Podświa-Domku

  Dodano dnia 2016-08-24
  Każdy z nas ma jakiś swój wewnętrzny dom i nawet jeśli jest on już ruiną, to trudno pożegnać się z tym, co dotąd stanowiło o naszej tożsamości, co jest (często trudną) historią.