Czytelnia

 1. Lęk przed Przyjemnością - Objawy, Przyczyny i Leczenie

  Dodano dnia 2016-08-06
  Strach przed przyjemnością może się objawiać w różnych sytuacjach, w których działania sprawiają człowiekowi satysfakcję. Poznaj przyczyny i objawy lęku, dowiedz się czego może dotyczyć i w jaki sposób go leczyć.
 2. Autosabotaż Psychoterapia - Przyczyny i Objawy

  Dodano dnia 2016-08-02
  Autosabotaż ma miejsce wówczas, gdy dokładamy wszelkich starań do tego, aby osiągnąć określony cel i jednocześnie robimy wiele, aby tego celu nie zrealizować. Poznaj objawy, przyczyny, sposób terapii.
 3. Odpuść Sobie - Jak Odpuszczać Sobie i Innym

  Dodano dnia 2016-07-28
  Gdy zastosujemy określone techniki, na jakiś czas możemy uzyskać efekt w postaci dbania o siebie, tyle że wystarczy czasem jedna chwila, rozmowa, wydarzenie i nasze odpuszczanie sobie i innym pęka jak bańka mydlana.
 4. Lęk przed Odrzuceniem - Przyczyny,Objawy i Terapia

  Dodano dnia 2016-07-21
  Osoby z silnym lękiem każdą krytykę, uwagę, odmowę, postawienie granicy traktują bardzo osobiście, jako atak na siebie. Poznaj przyczyny, objawy i sposób terapii.
 5. Szybkość, Efektywność i Skuteczność Psychoterapii

  Dodano dnia 2016-07-19
  Jaka terapia działa najszybciej, co daje widoczne efekty, czy istnieje skuteczna terapia, w jaki sposób wybierać terapeutę i jego metodę pracy, aby była najlepsza?
 6. Motywacja do Zmiany Stylu Życia - Psychoterapia

  Dodano dnia 2016-06-27
  Dlaczego tak wielu ludzi narzeka na swoje życie, ale nie robi niczego w tym kierunku, aby zmienić obecną sytuację? Poznaj ukryte motywacje, dowiedz się, jakie motywacje prowadzą do zmiany.
 7. Brak Zaufania do Kogoś - Psychoterapia

  Dodano dnia 2016-04-11
  W życiu bardzo często kierujemy się zasadą ograniczonego zaufania, która polega na tym, że ufamy ludziom, jednak dopuszczamy fakt, że mogą się oni mylić. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy tego zaufania w ogóle brakuje w relacjach z innymi?
 8. Ortoreksja Leczenie i Objawy

  Dodano dnia 2016-03-22
  Otroreksja to rodzaj zaburzenia jedzenia polegający na obsesyjnej, patologicznej dbałości o spożywanie zdrowych produktów. Wydawać by się mogło, że troska o zdrową dietę stanowi pozytywny aspekt życia. Jak ją leczyć?
 9. Bierna Agresja Przyczyny i Leczenie

  Dodano dnia 2016-03-09
  Za pomocą biernej agresji ludzie wyrażają to, czego nie mogą zrobić wprost. Jest to sposób na wyrażanie emocji uważanych za niewłaściwe, złe wstydliwe. Poznaj przyczyny i sposób leczenia pasywnej agresji.
 10. Bierna Agresja Objawy i Przykłady

  Dodano dnia 2016-03-09
  Bierna agresja to metoda wyrażania negatywnych emocji. Dowiedz się na czym polegają zachowania bierno-agresywne, poznaj przykłady wypowiedzi i zachowań osób używających biernej agresji.