Emigracja

 1. Jak sobie Radzić na Emigracji

  Dodano dnia 2013-10-03

  Niemalże w każdej rodzinie można spotkać osoby, które wyjechały do pracy za granicę. Jedni żyją na zmianę, po kilka miesięcy „tu i tam”, inni zorganizowali sobie życie na stałe w nowym państwie. Jak wygląda ich życie?

 2. Ciąża na Emigracji - Problemy Emocjonalne, Pomoc, Psychoterapia

  Dodano dnia 2017-07-25
  W ciągu ostatnich kilku lat bardzo często rozmawiałam z kobietami, które jednocześnie zmagały się z dwiema znaczącymi zmianami w życiu - ciążą i emigracją. Jakie mają problemy, jako można im pomóc?
 3. Święta bez Rodziny - Rodziców, Męża, na Emigracji

  Dodano dnia 2017-12-14
  Kilka dni temu jedna z rozgłośni radiowych przytoczyła badania mówiące o tym, że rośnie liczba Polaków zdecydowanych na to, aby święta Bożego Narodzenia spędzać z dala od bliskich, rodziny. Dlaczego święta bez rodziny?
 4. Depresja na Emigracji - Objawy, Rodzaje, Leczenie

  Dodano dnia 2017-12-20
  U pacjentów zgłaszających się na konsultacje online częstym problemem jest depresja - u nich samych lub u najbliższych osób. Utrudniony dostęp do specjalisty i specyfika emigracji często pogłębia objawy. Jak pomóc?
 5. Samotność na Emigracji

  Dodano dnia 2018-03-06
  Wielu Polaków mieszkających za granicą poszukuje pomocy u psychologa, terapeuty. Są oni w różnych sytuacjach życiowych, z różnym bagażem doświadczeń. To, co często ich łączy, to poczucie samotności.
 6. Rozwód na Emigracji Psychoterapia

  Dodano dnia 2018-10-15
  Rozstanie z partnerem jest bardzo trudnym doświadczeniem. Bez względu na to, jakie są okoliczności, jaki kraj, po jakim czasie związku, zerwanie relacji, dla obu stron, wiąże się z wysokimi kosztami, głównie emocjonalnymi.