Terapia po Godzinach

 1. Siła Słowa

  Dodano dnia 2016-05-10
  ..bo tak ważne jest to, kiedy, co, do kogo, w jaki sposób i z jaką intencją mówimy...
 2. Miejsce, Czas i Osoba

  Dodano dnia 2016-05-23
  "Nie wystarczy być we właściwym miejscu i we właściwym czasie. Trzeba być właściwą osobą we właściwym miejscu i we właściwym czasie."
 3. Płacę, Żądam, Wiem Lepiej

  Dodano dnia 2016-06-03
  Ludzie zachowują się według swojego określonego schematu, który stosują w każdej relacji, więc bez względu na usługę, klienci przychodzą po pomoc w taki sposób, by tej pomocy nie uzyskać. W czym rzecz?
 4. Szybkość, Efektywność i Skuteczność Psychoterapii

  Dodano dnia 2016-07-19
  Jaka terapia działa najszybciej, co daje widoczne efekty, czy istnieje skuteczna terapia, w jaki sposób wybierać terapeutę i jego metodę pracy, aby była najlepsza?
 5. Wolnoć Tomku w swoim Podświa-Domku

  Dodano dnia 2016-08-24
  Każdy z nas ma jakiś swój wewnętrzny dom i nawet jeśli jest on już ruiną, to trudno pożegnać się z tym, co dotąd stanowiło o naszej tożsamości, co jest (często trudną) historią.
 6. Pierwsza Wizyta u Psychologa - Jak Wygląda, Lęki i Obawy

  Dodano dnia 2016-09-19
  Pierwsze spotkanie u terapeuty często wiąże się z wysokim lękiem. Pacjenci najczęściej obawiają się surowej oceny, braku zrozumienia, odrzucenia.
 7. Nadmierna Kontrola DDA Niszczy Relacje

  Dodano dnia 2016-09-30
  Ostatnie tygodnie pracy pokazują mi, w jaki sposób silne obrony u osób z syndromem DDA prowadzą do spustoszenia ich relacji. Nadmierna kontrola DDA działa niszcząco na ich relacje.
 8. Na czym Polega Psychoterapia

  Dodano dnia 2017-02-24
  Psychoterapia opisywana jest jako szczególna relacja i faktycznie, trudno ją porównać do takich zwykłych, codziennych kontaktów w życiu. Na czym polega psychoterapia i do czego ją można porównać?
 9. Gotowość do Psychoterapii, Granice Terapeutyczne

  Dodano dnia 2017-06-22
  Motywów do podjęcia psychoterapii jest tak wiele, jak wielu jest pacjentów. O co chodzi w granicach i zasadach terapeutycznych, na czym polega gotowość terapeutyczna, w jaki sposób nieświadomie dochodzi do testowania ram psychoterapii.
 10. Szybka Zmiana w Psychoterapii

  Dodano dnia 2017-07-04
  Każdy Pacjent w trakcie terapii zastanawia się, jak szybko nastąpią zmiany, kiedy najwcześniej pojawią się wyraźne i oczekiwane efekty. Kilka słów o pracy terapeutycznej w Terapii po Godzinach :)