Małżeństwo - Artykuły

 1. Jak Radzić sobie ze Złością Partnera

  Dodano dnia 2014-05-10

  Często zadajemy pytanie – co zrobić, gdy jesteśmy zdenerwowani na bliską osobę. A czy zastanawiamy się, jak rozwiązać sytuację, kiedy to partner jest zły na nas?

 2. Różnice Psychiczne Między Kobietą i Mężczyzną

  Dodano dnia 2015-12-22
  Kobiety i mężczyźni, jakże różni od siebie. Odwieczna wojna płci, w której każdy chce wygrać. Tylko po co? Przeczytaj, może warto inaczej spojrzeć na swoją drugą połówkę.
 3. Czy Małżeństwo to Przeżytek - Wierność jest Nudna

  Dodano dnia 2016-01-08

  Częściej się rozwodzimy, rzadziej pobieramy, młodzi ludzie bezwarunkowo akceptują rozwody, a wyrok kończący małżeństwo można uzyskać już po kilku miesiącach. Małżeństwo to przeżytek?

 4. Kłótnie w Małżeństwie

  Dodano dnia 2016-12-01
  W bliskich relacjach, poza sferą wzajemnego porozumienia i przyjemności, mamy do czynienia również ze sprzeczkami. O co najczęściej się kłócimy, jakie są tego przyczyny i czy jest sposób na kłótnie w małżeństwie?
 5. Kryzys w Związku Jak go Pokonać, Przetrwać, Zażegnać

  Dodano dnia 2017-02-02
  Kryzys w związku wcześniej czy później dotknie każdej pary. Liczne badania starają się uchwycić ten moment, kiedy dochodzi do pierwszego kryzysu. Jak go pokonać i czego nie robić w kryzysie?
 6. Postawa Roszczeniowa w Związku - Znaczenie, Symptomy, Psychoterapia

  Dodano dnia 2017-03-27
  Odwieczny konflikt w związkach polega na tym, na ile pozostać zdrowym egoistą, a na ile koncentrować się na spełnianiu oczekiwań partnera. A co w chwili, gdy jeden z partnerów uporczywie przejawia postawę roszczeniową?
 7. Nadmierna Kontrola w Związku - Objawy, Przyczyny, Terapia

  Dodano dnia 2017-04-20
  Nadmierna kontrola potrafi zatruć każdą relację. Osoby, które ją stosują (najczęściej są to kobiety) mają poczucie, że działają w dobrzej wierze, że bardzo kochają drugą osobę i wszystko, co robią, robią właśnie dla jej dobra.
 8. Uzależnienie Emocjonalne od Partnera - Objawy, Przyczyny, Terapia

  Dodano dnia 2017-04-24
  Uzależnienie emocjonalne od partnera polega na tym, że osoba myśli o partnerze, przeżywa go jako osobę niezbędną do życia, jest głęboko przekonana, że sobie bez partnera nie poradzi, że nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować.
 9. Kłótnie w Małżeństwie o Rodziców

  Dodano dnia 2017-11-25
  Każde małżeństwo, wcześniej czy później, przechodzi fazę kryzysu. Trudniejsze problemy pojawiają się wówczas, gdy jedna ze stron zaczyna podnosić udział (zazwyczaj negatywny) rodziców partnera.
 10. Jak Żyć po Zdradzie - Romans, Zdrada i co Dalej

  Dodano dnia 2018-05-11
  Zdrada to jeden z bardzo często pojawiających się problemów, z jakim zgłaszają się do mnie pacjenci. Pierwszym pytaniem, jakie się pojawia z ich strony są słowa: zdradził(em) i co dalej?