Rodzicielstwo - Artykuły

 1. Niemowlę a Kłótnie Rodziców

  Dodano dnia 2015-12-18
  Zapraszam Was, zwłaszcza młodych rodziców, do refleksji nad Waszą relacją, nad tym, co pojawienie się dziecka może zmienić w Waszym związku.
 2. Toksyczna Miłość Matki do Syna

  Dodano dnia 2016-01-22
  Toksyczna matka zrobi wiele, aby utrzymać przy sobie syna. Szantaż emocjonalny, wzbudzanie poczucia winy, branie na litość, deklaracja zerwania relacji - tym się posługuje. Jaka jest mamusia synusia?
 3. Toksyczna Miłość Matki do Córki

  Dodano dnia 2016-01-23
  Relacja matki i córki stanowi wyjątkowy rodzaj więzi. Te dwie kobiety są ze sobą blisko, kochają się, wspierają, jak również są od siebie wzajemnie uzależnione, silnie ze sobą rywalizują. Jak wygląda toksyczna miłość matki do córki?
 4. Toksyczna Matka Cechy

  Dodano dnia 2016-01-24
  Ingerencja toksycznej matki w życie jej dziecka jest bardzo silna. Każda taka relacja jest inna, ale jest jeden wspólny zespół cech destrukcyjnej matki - dowiedz się jaki.
 5. Matka Brzdąca Wszechmogąca, czyli Histeria u Czterolatka

  Dodano dnia 2016-04-14
  Dziecko przeżywa swoich rodziców, głównie matkę, jako omnipotentny obiekt, czyli osobę, która jest wszechmogąca, może wszystko zrobić. I jest to jak najbardziej zrozumiałe. Tylko jak to przetrwać, gdy czterolatek pada w szał?
 6. Złość na Dziecko - Przyczyny, Sposoby Radzenia, Psychoterapia

  Dodano dnia 2016-11-05
  Rodzicielstwo często przedstawiane jest w skrajny sposób. Każdy, kto został rodzicem, szybko zostaje skonfrontowany z tym, że nowa rola niesie ze sobą nie tylko wzruszenia i szczęście, ale również zmęczenie, frustrację i złość.
 7. Rozwój Samodzielności Dziecka

  Dodano dnia 2017-02-20

  - Jak pani to robi, że pani dziecko jest takie samodzielne?
  - Pozwalam mu.