Blog - Barbara Michno-Wiecheć

 1. Domyśl się - Czytanie w Myślach Partnera

  Dodano dnia 2016-06-28
  "Tak się kochamy, że rozumiemy się bez słów, dopiero co się poznaliśmy i tak bezbłędnie czytamy sobie w myślach, tylko spojrzy, a ja już wiem, czego ona chce, patrzę mu głęboko w oczy i znam jego myśli..."
 2. Szybkość, Efektywność i Skuteczność Psychoterapii

  Dodano dnia 2016-07-19
  Jaka terapia działa najszybciej, co daje widoczne efekty, czy istnieje skuteczna terapia, w jaki sposób wybierać terapeutę i jego metodę pracy, aby była najlepsza?
 3. Wolnoć Tomku w swoim Podświa-Domku

  Dodano dnia 2016-08-24
  Każdy z nas ma jakiś swój wewnętrzny dom i nawet jeśli jest on już ruiną, to trudno pożegnać się z tym, co dotąd stanowiło o naszej tożsamości, co jest (często trudną) historią.
 4. Pierwsza Wizyta u Psychologa - Jak Wygląda, Lęki i Obawy

  Dodano dnia 2016-09-19
  Pierwsze spotkanie u terapeuty często wiąże się z wysokim lękiem. Pacjenci najczęściej obawiają się surowej oceny, braku zrozumienia, odrzucenia.
 5. Nadmierna Kontrola DDA Niszczy Relacje

  Dodano dnia 2016-09-30
  Ostatnie tygodnie pracy pokazują mi, w jaki sposób silne obrony u osób z syndromem DDA prowadzą do spustoszenia ich relacji. Nadmierna kontrola DDA działa niszcząco na ich relacje.
 6. Złość na Dziecko - Przyczyny, Sposoby Radzenia, Psychoterapia

  Dodano dnia 2016-11-05
  Rodzicielstwo często przedstawiane jest w skrajny sposób. Każdy, kto został rodzicem, szybko zostaje skonfrontowany z tym, że nowa rola niesie ze sobą nie tylko wzruszenia i szczęście, ale również zmęczenie, frustrację i złość.
 7. Kłótnie w Małżeństwie

  Dodano dnia 2016-12-01
  W bliskich relacjach, poza sferą wzajemnego porozumienia i przyjemności, mamy do czynienia również ze sprzeczkami. O co najczęściej się kłócimy, jakie są tego przyczyny i czy jest sposób na kłótnie w małżeństwie?
 8. Kryzys w Związku Jak go Pokonać, Przetrwać, Zażegnać

  Dodano dnia 2017-02-02
  Kryzys w związku wcześniej czy później dotknie każdej pary. Liczne badania starają się uchwycić ten moment, kiedy dochodzi do pierwszego kryzysu. Jak go pokonać i czego nie robić w kryzysie?
 9. Rozwój Samodzielności Dziecka

  Dodano dnia 2017-02-20

  - Jak pani to robi, że pani dziecko jest takie samodzielne?
  - Pozwalam mu.

 10. Na czym Polega Psychoterapia

  Dodano dnia 2017-02-24
  Psychoterapia opisywana jest jako szczególna relacja i faktycznie, trudno ją porównać do takich zwykłych, codziennych kontaktów w życiu. Na czym polega psychoterapia i do czego ją można porównać?