Porady emocje

 1. Jak Pokonać Kryzys

  Dodano dnia 2013-01-17
  Chcesz się dowiedzieć, dokąd zaprowadzi cię przeżywany właśnie kryzys – zapytaj o to swoje emocje, spróbuj podążyć za ich głosem i przekonaj się, która z dróg jest ci najbliższa.
 2. Jak Przetrwać Świąteczną Gorączkę

  Dodano dnia 2013-12-09
  Święta - czas refleksji nad własnym odrodzeniem, szaleństwa zakupów, kuchennej krzątaniny, reklam, choinek, powtarzanych rokrocznie piosenek i filmów. Jak połączyć wymiar duchowy i psychiczny Świąt z komercyjną propozycją?
 3. Jak Odróżnić Zazdrość od Zawiści

  Dodano dnia 2014-02-09

  Tomek i Jacek - koledzy z pracy - na ich przykładzie postaramy się przyjrzeć zazdrości i zawiści, czyli takim stanom, które zapewne nie są obce żadnemu z nas, ale które niejednego potrafią zrujnować - dosłownie i w przenośni.

 4. Jak Rozpoznać że ktoś Kłamie

  Dodano dnia 2014-03-25
  Wszyscy kłamiemy na większą lub mniejszą skalę i w różnych okolicznościach. Warto wiedzieć jak wielki jest zakres naszych kłamstw oraz jak mówienie nieprawdy wpływa na innych ludzi.
 5. Jak Radzić sobie z Samotnością

  Dodano dnia 2014-04-22
  Dłuższy okres dni wolnych od pracy sprzyja częstym spotkaniom w gronie rodziny i przyjaciół. Są jednak osoby, którym Święta, wakacje, długi weekend czy Walentynki kojarzą się wyłącznie z samotnością.
 6. Wieloekranowość - Przyczyny, Skutki i Leczenie

  Dodano dnia 2016-02-23
  Wieloekranowość (multiscreening, multiekranowość) to jednoczesne korzystanie z przynajmniej dwóch urządzeń, tj. telefon (smartfon), komputer (laptop, notebook), tablet. Poznaj jej psychologiczne przyczyny, skutki i leczenie.
 7. Jak Poradzić sobie ze Złością

  Dodano dnia 2016-03-11

  Złość to emocja, jedna z najbardziej niepożądanych i nieakceptowanych, pojawiająca się w sytuacji, w której czujemy, że tracimy nad czymś kontrolę, gdy ktoś przekracza nasze granice. Jak sobie z nią radzić?

 8. Brak Zaufania do Kogoś - Psychoterapia

  Dodano dnia 2016-04-11
  W życiu bardzo często kierujemy się zasadą ograniczonego zaufania, która polega na tym, że ufamy ludziom, jednak dopuszczamy fakt, że mogą się oni mylić. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy tego zaufania w ogóle brakuje w relacjach z innymi?
 9. Odpuść Sobie - Jak Odpuszczać Sobie i Innym

  Dodano dnia 2016-07-28
  Gdy zastosujemy określone techniki, na jakiś czas możemy uzyskać efekt w postaci dbania o siebie, tyle że wystarczy czasem jedna chwila, rozmowa, wydarzenie i nasze odpuszczanie sobie i innym pęka jak bańka mydlana.
 10. Autosabotaż Psychoterapia - Przyczyny i Objawy

  Dodano dnia 2016-08-02
  Autosabotaż ma miejsce wówczas, gdy dokładamy wszelkich starań do tego, aby osiągnąć określony cel i jednocześnie robimy wiele, aby tego celu nie zrealizować. Poznaj objawy, przyczyny, sposób terapii.