Porady psychoterapia

 1. Jak Wybrać Dobrego Psychoterapeutę

  Dodano dnia 2014-03-28

  W sytuacji kryzysu wielu ludzi szuka pomocy u specjalistów. Rynek terapeutyczny jest bogaty w oferty proponowane przez osoby z różnym wykształceniem i doświadczeniem. Jak wybrać tę odpowiednią osobę?

 2. Jak Wygląda Zakończenie Psychoterapii - Koniec Terapii

  Dodano dnia 2014-05-29

  Psychoterapia jest procesem trwający zwykle przez dłuższy czas. Jak zaplanować zakończenie relacji terapeutycznej i czym się kierować podejmując taką decyzję?

 3. Jak Poznać Kiedy Przerwać Terapię

  Dodano dnia 2014-05-30

  Podczas terapii ma miejsce wiele momentów, w których pojawiają się myśli o jej przerwaniu. Jak je rozpoznać i co z nimi zrobić?

 4. Czynniki Leczące w Psychoterapii

  Dodano dnia 2015-08-19
  Jeśli w kontakcie terapeutycznym osoba subiektywnie doświadcza korzystnych zmian (myśli, przekonań, emocji, schematu zachowania, podejmowanych decyzji), te zmiany widzi terapeuta, pacjent, wtedy terapia leczy.
 5. Motywacja do Zmiany Stylu Życia - Psychoterapia

  Dodano dnia 2016-06-27
  Dlaczego tak wielu ludzi narzeka na swoje życie, ale nie robi niczego w tym kierunku, aby zmienić obecną sytuację? Poznaj ukryte motywacje, dowiedz się, jakie motywacje prowadzą do zmiany.
 6. Szybkość, Efektywność i Skuteczność Psychoterapii

  Dodano dnia 2016-07-19
  Jaka terapia działa najszybciej, co daje widoczne efekty, czy istnieje skuteczna terapia, w jaki sposób wybierać terapeutę i jego metodę pracy, aby była najlepsza?
 7. Złość na Terapeutę, Terapeuta mnie nie Rozumie

  Dodano dnia 2017-01-03
  Każdy, kto rozpoczął psychoterapię wie, że w trakcie spotkań pojawia się poczucie niezrozumienia i złość na terapeutę. Pozytywne emocje są pożądane, a gdy pojawiają się nieakceptowane uczucia, wtedy przychodzi chęć zerwania terapii.
 8. Pierwsza Wizyta u Psychologa - Jak Wygląda, Lęki i Obawy

  Dodano dnia 2016-09-19
  Pierwsze spotkanie u terapeuty często wiąże się z wysokim lękiem. Pacjenci najczęściej obawiają się surowej oceny, braku zrozumienia, odrzucenia.
 9. Jak Długo Trwa Psychoterapia

  Dodano dnia 2016-12-05
  Czas trwania i częstotliwość spotkań terapeutycznych to jedne z podstawowych pytań pojawiających się już podczas pierwszej rozmowy. Jak długo trwa psychoterapia i od czego to zależy?
 10. Dlaczego Psychoterapia nie Działa

  Dodano dnia 2016-12-06
  Na początku drogi terapeutycznej pojawiają się pytania dotyczące tego, kiedy i jakich efektów Pacjent może się spodziewać. Dlaczego psychoterapia nie działa i od czego to zależy?