Porady psychoterapia

 1. Jak Poznać kiedy jest Potrzebna Terapia

  Dodano dnia 2013-12-16
  Często spotykaną opinią dotyczącą psychoterapii jest ta, że uczestniczą w niej osoby, z którymi jest naprawdę źle. Wielu z nas nie chce takiej etykiety, więc zwleka z podjęciem decyzji o terapii.
 2. Jak Rozumieć Kontrakt Terapeutyczny czyli Setting

  Dodano dnia 2013-12-20

  Proces terapeutyczny powinien opierać się na konkretnych i jasnych zasadach obowiązujących zarówno terapeutę, jak i pacjenta. Co oznacza taka umowa i jak powinna być rozumiana?

 3. Jak Zrozumieć o co Chodzi w Terapii

  Dodano dnia 2014-03-13

  W trakcie terapii nadchodzi taki moment, gdy zadajemy sobie pytania: o co chodzi w tym leczeniu, dokąd ta relacja zmierza, czy jest sens ją kontynuować? Poszukajmy więc odpowiedzi.

 4. Jak Wybrać Dobrego Psychoterapeutę

  Dodano dnia 2014-03-28

  W sytuacji kryzysu wielu ludzi szuka pomocy u specjalistów. Rynek terapeutyczny jest bogaty w oferty proponowane przez osoby z różnym wykształceniem i doświadczeniem. Jak wybrać tę odpowiednią osobę?

 5. Jak Wygląda Zakończenie Psychoterapii - Koniec Terapii

  Dodano dnia 2014-05-29

  Psychoterapia jest procesem trwający zwykle przez dłuższy czas. Jak zaplanować zakończenie relacji terapeutycznej i czym się kierować podejmując taką decyzję?

 6. Jak Poznać Kiedy Przerwać Terapię

  Dodano dnia 2014-05-30

  Podczas terapii ma miejsce wiele momentów, w których pojawiają się myśli o jej przerwaniu. Jak je rozpoznać i co z nimi zrobić?

 7. Czynniki Leczące w Psychoterapii

  Dodano dnia 2015-08-19
  Jeśli w kontakcie terapeutycznym osoba subiektywnie doświadcza korzystnych zmian (myśli, przekonań, emocji, schematu zachowania, podejmowanych decyzji), te zmiany widzi terapeuta, pacjent, wtedy terapia leczy.
 8. Zasady Płatności za Terapię - Kontrakt Terapeutyczny

  Dodano dnia 2015-09-30
  Kontrakt terapeutyczny, czyli inaczej setting, to zasady, w myśl których prowadzona jest psychoterapia. Najwięcej kontrowersji budzi kwestia płatności, zwłaszcza za nieobecności.
 9. Psychoterapia przez Skype - Jak Wygląda Terapia Online

  Dodano dnia 2016-03-11
  Psychoterapia przez Skype - Jak Wygląda Terapia Online. Dowiedz się, w jaki sposób pracuję, jak przebiega terapia online, jak się do niej przygotować, skorzystaj z leczenia.
 10. Psychoterapia Skype - Wady i Zalety Terapii Online

  Dodano dnia 2016-05-05
  Psychoterapia Skype - Wady i Zalety Terapii Online, Mity, Stereotypy i Wyobrażenia. Sześć lat doświadczenia, setki przeprowadzonych rozmów. Poznaj moją opinię