Porady Psychologa - Barbara Michno-Wiecheć

Witam w zakładce Porady psychologa, przeznaczonej do podzielenia się z Państwem moim spojrzeniem na różne aspekty życia psychicznego. Poniższe teksty napisane zostały pod wpływem czytanej przeze mnie literatury i obserwacji zjawisk społecznych. Niejednokrotnie inspiracją do spisania kilku refleksji są przeróżne sytuacje, w których uczestniczę  - bezpośrednio lub jako anonimowy obserwator. Zdjęcia pochodzą z serwisu Pixabay. Życzę miłej lektury.

Porady psychologa

 
 
 1. Jak Przetrwać Jesień bez Depresji

  Dodano dnia 2013-09-25

  Rozpoczął się czas jesieni. Dla jednych ta pora roku kojarzy się z powrotem do szkoły i rozpoczęciem nowego rytmu pracy, a dla innych - z nawrotem objawów depresyjnych.

 2. Jak Podejmować Decyzje

  Dodano dnia 2013-08-30

  Cała nasza przyszłość, począwszy od najbliższych minut, uzależniona jest od tego, jakie w danej chwili podejmujemy decyzje. Mimo, iż większość czynności wykonujemy automatycznie, każda z nich ma swoje konsekwencje. 

 3. Jak Radzić sobie z Depresją

  Dodano dnia 2013-08-07
  Końcówka wakacji to często moment, w którym osoby cierpiące na depresję mogą odczuwać nawrót niepokojących objawów, zwiastujących ponowne pogorszenie stanu psychicznego. Depresja jesienna, maskowana - co robić?
 4. Jak Leczyć Nerwicę

  Dodano dnia 2013-07-29

  Nerwica jest jednym z najczęstszych problemów dotykających pacjentów zgłaszających się do terapeuty. Co zrobić, aby wyeliminować z życia uciążliwe objawy? Kiedy warto pójść do specjalisty?

 5. Jak Stworzyć Udaną Rodzinę

  Dodano dnia 2013-07-10
  Szukam w sieci informacji: „Jak stworzyć udaną rodzinę?” i nie mogę uwierzyć, że w XXI wieku słowo ”rodzina” zdaje się być niepoprawne politycznie. „Związek”- to jest to!
 6. Jak Radzić sobie z Przemocą

  Dodano dnia 2013-07-03

  Każdy z nas wie, że w sytuacji doświadczania przemocy należy zgłosić się na policję, złożyć doniesienie w prokuraturze bądź udać się po pomoc do ośrodka sprawującego opiekę nad ofiarami przemocy. Wydaje się to banalnie proste ...

 7. Jak Dobrze Wychować Dziecko

  Dodano dnia 2013-06-27

  „Wychowuję dzieci w spokojnej i bezpiecznej atmosferze, ale gdy są niegrzeczne, powinny dostać klapsa”. Zastanawiające, jak wielu rodziców podziela to stanowisko kierując się wątpliwym dobrem swoich dzieci.

 8. Jak Pokonać Kryzys

  Dodano dnia 2013-01-17
  Chcesz się dowiedzieć, dokąd zaprowadzi cię przeżywany właśnie kryzys – zapytaj o to swoje emocje, spróbuj podążyć za ich głosem i przekonaj się, która z dróg jest ci najbliższa.
 9. Jak Odnieść Sukces

  Dodano dnia 2013-01-12
  „Rób to, co inni, a będziesz miał to, co inni”. Pomyśl, w jakim miejscu jesteś dzisiaj - kto jest twoim doradcą i mentorem i od czego zależy, że zostaniesz Rockefellerem w swojej branży.
 10. Jak Wytrwać w Postanowieniach

  Dodano dnia 2013-01-10

  Nowy rok, nowe postanowienia, nowy związek, nowa praca – czyli co postanawiamy zmienić, czy potrafimy wytrwać w podejmowanych decyzjach, jak kształtują się nasze priorytety i na co warto postawić, aby rok zaliczyć do udanych.