Porady nerwica

 1. Jak Rozpoznać Nerwicę Niedzielną

  Dodano dnia 2014-02-16
  Święta, długie weekendy kojarzą się z czasem odpoczynku od obowiązków zawodowych. Jedni rezerwują już miejsca w pensjonatach, inni planują jak najbardziej efektywnie wykorzystać wolne dni, a jeszcze inni doświadczają objawów nerwicy niedzielnej.
 2. Jak Leczyć Nerwicę Serca

  Dodano dnia 2014-05-09
  Nerwicę serca określamy jako zaburzenia lękowe i towarzyszące im silne dolegliwości bólowe zlokalizowane w klatce piersiowej. Czy wiesz jak można je rozpoznać oraz co z nimi zrobić?
 3. Jak Rozróżnić - Nerwica Depresyjna a Depresja Nerwicowa - Objawy i Leczenie

  Dodano dnia 2014-05-24
  Nerwica i depresja to jedne z najczęściej spotykanych zaburzeń. Diagnozuje je lekarz psychiatra, a ich leczenie polega na odpowiednio dobranych lekach oraz psychoterapii. Jakie są objawy nerwicy depresyjnej i depresji nerwicowej?
 4. Jak Rozpoznać - Fobia Społeczna Objawy i Leczenie

  Dodano dnia 2014-08-04
  Występuje w większości u kobiet, pojawia się w najczęściej w wieku dojrzewania. Przyczyn jest wiele, sytuacje podobne - przebywanie wśród ludzi. Czyżby to socjofobia?
 5. Jak Rozpoznać - Nerwica Żołądka Leczenie i Objawy

  Dodano dnia 2014-09-29
  Nerwica żołądka jest jednym z najczęściej występujących rodzajów zaburzeń nerwicowych. Jej łagodnych objawów doświadczamy prawie wszyscy, ale dla części z nas to poważny problem.
 6. Nerwica Lękowa - Objawy, Przyczyny, Leczenie - Psychoterapia

  Dodano dnia 2015-03-12
  Nerwica lękowa objawia się napadem lęku, który pojawia się nagle, bez powodu, powoduje panikę, strach o własne zdrowie, towarzyszą mu objawy somatyczne. Jak rozpoznać nerwicę lękową, co jest jej przyczyną, w jaki sposób ją leczyć?
 7. Fobia Szkolna Przyczyny, Objawy, Leczenie

  Dodano dnia 2015-07-07
  Fobia szkolna to chorobliwy, bardzo silny, nie dający się opanować, nieuzasadniony lęk dotyczący szkoły i wszystkiego, co można ze szkołą kojarzyć. Występuje u 1-5% dzieci w wieku szkolnym, dotyczy zarówno dziewcząt, jak i chłopców.
 8. Nerwica Natręctw - Objawy, Przyczyny, Leczenie

  Dodano dnia 2015-04-30
  Pierwsze symptomy nerwicy natręctw pojawiają się już u adolescentów (przed 15 rokiem życia), a u 2/3 z tych osób nerwica natręctw rozwinie się w dorosłym życiu. Poznaj objawy i leczenie nerwicy natręctw.
 9. Zaburzenia Psychosomatyczne Leczenie, Bóle

  Dodano dnia 2015-07-15
  Zaburzenia psychosomatyczne (choroby psychosomatyczne) to choroby ciała (czyli somatyczne), których źródeł należy szukać w psychice. Różnią się one od nerwicy oraz są inaczej przeżywane przez pacjentów. Dowiedz się więcej.
 10. Hipochondria Objawy Zaburzenia i Leczenie

  Dodano dnia 2015-09-09
  Hipochondria to silne zaburzenia nerwicowe, które przyjmują postać somatomorficzną, czyli związane są przede wszystkim z ciałem pacjenta. Coraz więcej ludzi przyjmuje w związku z tym suplementy, leki bez recepty, leki innych osób.