Porady Psychologa - Barbara Michno-Wiecheć

Witam w zakładce Porady psychologa, przeznaczonej do podzielenia się z Państwem moim spojrzeniem na różne aspekty życia psychicznego. Poniższe teksty napisane zostały pod wpływem czytanej przeze mnie literatury i obserwacji zjawisk społecznych. Niejednokrotnie inspiracją do spisania kilku refleksji są przeróżne sytuacje, w których uczestniczę  - bezpośrednio lub jako anonimowy obserwator. Zdjęcia pochodzą z serwisu Pixabay. Życzę miłej lektury.

Porady psychologa

 
 
 1. Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

  Dodano dnia 2014-11-20
  Zrób dzisiaj to, na co nie miałeś do tej pory czasu - umów się z przyjaciółmi, zadzwoń do bliskiej osoby z którą dawno nie rozmawiałeś. Nie czekaj do Świąt. Dziś jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień, wykorzystaj tę okazję!
 2. Narodowe Święto Niepodległości

  Dodano dnia 2014-11-07
  Wolność to brak przymusu, brak ograniczeń, brak zniewolenia. Takie rozumienie sprawia, że człowiek zachowuje się jak dziecko w sklepie z cukierkami - chce zjeść wszystkie na raz, bez względu na konsekwencje. Czym jest dla nas wolność?
 3. Dzień Spódnicy - Dzień Kobiecości

  Dodano dnia 2014-10-29
  Kobiecość jest w cenie - widać to w rozmowach z kobietami, które same przyznają, że trudno dzisiaj o mądry model kobiecości. Co to znaczy być kobietą w XXI wieku?
 4. Dzień Walki z Otyłością

  Dodano dnia 2014-10-23
  Otyłość to jedna z chorób cywilizacyjnych i jest powiązana z licznymi innymi problemami zdrowotnymi. Otyłość to efekt, ale co jest jej przyczyną?
 5. Dzień Papieża Jana Pawła II

  Dodano dnia 2014-10-16
  Karol Wojtyła, bez wątpienia jeden z największych i najważniejszych ludzi, nie tylko  naszych czasów. I święty i człowiek. Jak to się stało, że odniósł sukces w każdym obszarze swojego życia?
 6. Dzień Dziecka Utraconego

  Dodano dnia 2014-10-14
  Dziecko dla rodziców jest darem, tak przynajmniej większość z nich opisuje pojawienie się nowego członka rodziny. Jedni tym darem cieszą się przez wiele lat, inni tylko przez chwilę.
 7. Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

  Dodano dnia 2014-10-09
  Na osiągnięciu i utrzymaniu zdrowia psychicznego zależy każdemu z nas. Zapominamy o tym w codziennej gonitwie zawodowej, rodzinnej, społecznej. Chcemy być na topie w oczach innych pomijając własne dobro.
 8. Tydzień Pisania Listów

  Dodano dnia 2014-10-07
  Pamiętasz jeszcze sposób, w jaki komunikowaliśmy się przed erą smsów i maili? Pamiętasz zostawiane karteczki z odręcznie malowanym kwiatkiem, serduszkiem czy innym ornamentem? Uwaga: zaczyna się Tydzień Pisania Listów!
 9. Jak Rozpoznać - Nerwica Żołądka Leczenie i Objawy

  Dodano dnia 2014-09-29
  Nerwica żołądka jest jednym z najczęściej występujących rodzajów zaburzeń nerwicowych. Jej łagodnych objawów doświadczamy prawie wszyscy, ale dla części z nas to poważny problem.
 10. Dzień Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię

  Dodano dnia 2014-09-15
  Urojenia, omamy, dziwaczność, niespójność skojarzeń, płytki afekt - to podstawowe objawy schizofrenii. Co wiemy o tej chorobie i jak traktujemy osoby, które ona dotyka?