Porady Psychologa - Barbara Michno-Wiecheć

Witam w zakładce Porady psychologa, przeznaczonej do podzielenia się z Państwem moim spojrzeniem na różne aspekty życia psychicznego. Poniższe teksty napisane zostały pod wpływem czytanej przeze mnie literatury i obserwacji zjawisk społecznych. Niejednokrotnie inspiracją do spisania kilku refleksji są przeróżne sytuacje, w których uczestniczę  - bezpośrednio lub jako anonimowy obserwator. Zdjęcia pochodzą z serwisu Pixabay. Życzę miłej lektury.

Porady psychologa

 
 
 1. Dzień Walki z Otyłością

  Dodano dnia 2014-10-23
  Otyłość to jedna z chorób cywilizacyjnych i jest powiązana z licznymi innymi problemami zdrowotnymi. Otyłość to efekt, ale co jest jej przyczyną?
 2. Dzień Papieża Jana Pawła II

  Dodano dnia 2014-10-16
  Karol Wojtyła, bez wątpienia jeden z największych i najważniejszych ludzi, nie tylko  naszych czasów. I święty i człowiek. Jak to się stało, że odniósł sukces w każdym obszarze swojego życia?
 3. Dzień Dziecka Utraconego

  Dodano dnia 2014-10-14
  Dziecko dla rodziców jest darem, tak przynajmniej większość z nich opisuje pojawienie się nowego członka rodziny. Jedni tym darem cieszą się przez wiele lat, inni tylko przez chwilę.
 4. Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

  Dodano dnia 2014-10-09
  Na osiągnięciu i utrzymaniu zdrowia psychicznego zależy każdemu z nas. Zapominamy o tym w codziennej gonitwie zawodowej, rodzinnej, społecznej. Chcemy być na topie w oczach innych pomijając własne dobro.
 5. Tydzień Pisania Listów

  Dodano dnia 2014-10-07
  Pamiętasz jeszcze sposób, w jaki komunikowaliśmy się przed erą smsów i maili? Pamiętasz zostawiane karteczki z odręcznie malowanym kwiatkiem, serduszkiem czy innym ornamentem? Uwaga: zaczyna się Tydzień Pisania Listów!
 6. Jak Rozpoznać - Nerwica Żołądka Leczenie i Objawy

  Dodano dnia 2014-09-29
  Nerwica żołądka jest jednym z najczęściej występujących rodzajów zaburzeń nerwicowych. Jej łagodnych objawów doświadczamy prawie wszyscy, ale dla części z nas to poważny problem.
 7. Dzień Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię

  Dodano dnia 2014-09-15
  Urojenia, omamy, dziwaczność, niespójność skojarzeń, płytki afekt - to podstawowe objawy schizofrenii. Co wiemy o tej chorobie i jak traktujemy osoby, które ona dotyka?
 8. Dzień Dobrych Wiadomości

  Dodano dnia 2014-09-05
  Dzień Dobrych Wiadomości - niech to nie będzie tylko jeden dzień w roku. Każdego dnia spróbuj znaleźć coś pozytywnego lub docenić to, co już masz.
 9. Światowy Dzień Pracoholików

  Dodano dnia 2014-08-11
  Jak długo potrafisz wytrzymać nie myśląc o pracy? Ile razy w czasie wolnym sprawdzasz swoją pocztę elektroniczną? Ile telefonów służbowych odbierasz, gdy masz już wieczór dla siebie? Witaj Pracoholiku!
 10. Jak Rozpoznać - Fobia Społeczna Objawy i Leczenie

  Dodano dnia 2014-08-04
  Występuje w większości u kobiet, pojawia się w najczęściej w wieku dojrzewania. Przyczyn jest wiele, sytuacje podobne - przebywanie wśród ludzi. Czyżby to socjofobia?