Porady Psychologa - Barbara Michno-Wiecheć

Witam w zakładce Porady psychologa, przeznaczonej do podzielenia się z Państwem moim spojrzeniem na różne aspekty życia psychicznego. Poniższe teksty napisane zostały pod wpływem czytanej przeze mnie literatury i obserwacji zjawisk społecznych. Niejednokrotnie inspiracją do spisania kilku refleksji są przeróżne sytuacje, w których uczestniczę  - bezpośrednio lub jako anonimowy obserwator. Zdjęcia pochodzą z serwisu Pixabay. Życzę miłej lektury.

Porady psychologa

 
 
 1. Skutki Depresji Poporodowej Nieleczonej

  Dodano dnia 2016-01-18
  Depresja poporodowa - ten temat przewija się stale, bez względu na porę roku. Zmagają się z nią kobiety, mężczyźni, jej konsekwencji doświadczają także dzieci. Poznaj skutki depresji poporodowej nieleczonej.
 2. Placuszki, Makaron i Poważna Konkluzja

  Dodano dnia 2016-01-11
  Dzieci mają uroczą i zatrważającą pamięć, ponieważ kodują wszystko, co dzieje się w ich otoczeniu. Czasem rodzice woleliby nieco ukrócić ten proceder, jednak (na całe szczęście) dzieje się to poza ich wpływem.
 3. Sobotni Wieczór, Muzyka i Kombajn

  Dodano dnia 2016-01-09
  Kilka słów o tym, jak niepamięć wykonawcy utworu muzyki grunge potrafi skłonić do refleksji o bliskości.
 4. Czy Małżeństwo to Przeżytek - Wierność jest Nudna

  Dodano dnia 2016-01-08

  Częściej się rozwodzimy, rzadziej pobieramy, młodzi ludzie bezwarunkowo akceptują rozwody, a wyrok kończący małżeństwo można uzyskać już po kilku miesiącach. Małżeństwo to przeżytek?

 5. Różnice Psychiczne Między Kobietą i Mężczyzną

  Dodano dnia 2015-12-22
  Kobiety i mężczyźni, jakże różni od siebie. Odwieczna wojna płci, w której każdy chce wygrać. Tylko po co? Przeczytaj, może warto inaczej spojrzeć na swoją drugą połówkę.
 6. Tata z Synem o Mamie

  Dodano dnia 2015-12-21
  Tak niewiele czasami wystarczy, aby dowiedzieć się od rodziców czegoś wartościowego. Mężczyźni są mistrzami w przekazywaniu życiowych prawd swoim dzieciom. Zresztą, sami zobaczcie.
 7. Niemowlę a Kłótnie Rodziców

  Dodano dnia 2015-12-18
  Zapraszam Was, zwłaszcza młodych rodziców, do refleksji nad Waszą relacją, nad tym, co pojawienie się dziecka może zmienić w Waszym związku.
 8. Ogólnopolski Dzień Rozmów Twarzą w Twarz

  Dodano dnia 2015-12-15
  Studiujesz, pracujesz, ciągle wyjeżdżasz, jesteś w nieustannym biegu z koniecznością "bycia online". Pamiętasz jeszcze jak to jest rozmawiać z kimś twarzą w twarz? Zatrzymaj się na chwilę i spotkaj się z drugim człowiekiem, tak naprawdę.
 9. Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

  Dodano dnia 2015-10-02
  Międzynarodowy Dzień bez Przemocy - zatrzymaj się na chwilę i zastanów, co możesz zrobić dziś dla siebie, dla Twoich bliskich, dla świata, abyś Ty sam i inni czuli się w nim bezpieczni i szczęśliwi.
 10. Światowy Dzień Uśmiechu

  Dodano dnia 2015-10-01
  Dzisiaj nawołujemy, nalegamy, zapraszamy, apelujemy. Weź się człowieku ogarnij, zobacz ile piękna jest wokół Ciebie, doceń to co masz, zobacz jakie to proste - UŚMIECHNIJ SIĘ W KOŃCU! :)