Porady Psychologa - Barbara Michno-Wiecheć

Witam w zakładce Porady psychologa, przeznaczonej do podzielenia się z Państwem moim spojrzeniem na różne aspekty życia psychicznego. Poniższe teksty napisane zostały pod wpływem czytanej przeze mnie literatury i obserwacji zjawisk społecznych. Niejednokrotnie inspiracją do spisania kilku refleksji są przeróżne sytuacje, w których uczestniczę  - bezpośrednio lub jako anonimowy obserwator. Zdjęcia pochodzą z serwisu Pixabay. Życzę miłej lektury.

Porady psychologa

 
 
 1. Toksyczna Miłość Matki do Syna

  Dodano dnia 2016-01-22
  Toksyczna matka zrobi wiele, aby utrzymać przy sobie syna. Szantaż emocjonalny, wzbudzanie poczucia winy, branie na litość, deklaracja zerwania relacji - tym się posługuje. Jaka jest mamusia synusia?
 2. Jak Zapobiegać Depresji Poporodowej

  Dodano dnia 2016-01-21
  Wokół depresji poporodowej narasta wiele mitów. Pomimo ogólnodostępnej wiedzy, kobiety nadal mylą depresję poporodową z babybluesem i twierdzą, że minie ona samoistnie. Jak zapobiegać depresji poporodowej?
 3. Płatki, Soczek i Komentarz

  Dodano dnia 2016-01-19
  Małe codzienne wielkie cuda. Trochę nostalgii nie zaszkodzi. Czasami warto się zatrzymać, czasem trzeba to zrobić, bo każda chwila jest cenna i niepowtarzalna.
 4. Skutki Depresji Poporodowej Nieleczonej

  Dodano dnia 2016-01-18
  Depresja poporodowa - ten temat przewija się stale, bez względu na porę roku. Zmagają się z nią kobiety, mężczyźni, jej konsekwencji doświadczają także dzieci. Poznaj skutki depresji poporodowej nieleczonej.
 5. Placuszki, Makaron i Poważna Konkluzja

  Dodano dnia 2016-01-11
  Dzieci mają uroczą i zatrważającą pamięć, ponieważ kodują wszystko, co dzieje się w ich otoczeniu. Czasem rodzice woleliby nieco ukrócić ten proceder, jednak (na całe szczęście) dzieje się to poza ich wpływem.
 6. Sobotni Wieczór, Muzyka i Kombajn

  Dodano dnia 2016-01-09
  Kilka słów o tym, jak niepamięć wykonawcy utworu muzyki grunge potrafi skłonić do refleksji o bliskości.
 7. Czy Małżeństwo to Przeżytek - Wierność jest Nudna

  Dodano dnia 2016-01-08

  Częściej się rozwodzimy, rzadziej pobieramy, młodzi ludzie bezwarunkowo akceptują rozwody, a wyrok kończący małżeństwo można uzyskać już po kilku miesiącach. Małżeństwo to przeżytek?

 8. Różnice Psychiczne Między Kobietą i Mężczyzną

  Dodano dnia 2015-12-22
  Kobiety i mężczyźni, jakże różni od siebie. Odwieczna wojna płci, w której każdy chce wygrać. Tylko po co? Przeczytaj, może warto inaczej spojrzeć na swoją drugą połówkę.
 9. Tata z Synem o Mamie

  Dodano dnia 2015-12-21
  Tak niewiele czasami wystarczy, aby dowiedzieć się od rodziców czegoś wartościowego. Mężczyźni są mistrzami w przekazywaniu życiowych prawd swoim dzieciom. Zresztą, sami zobaczcie.
 10. Niemowlę a Kłótnie Rodziców

  Dodano dnia 2015-12-18
  Zapraszam Was, zwłaszcza młodych rodziców, do refleksji nad Waszą relacją, nad tym, co pojawienie się dziecka może zmienić w Waszym związku.