Porady Psychologa - Barbara Michno-Wiecheć

Witam w zakładce Porady psychologa, przeznaczonej do podzielenia się z Państwem moim spojrzeniem na różne aspekty życia psychicznego. Poniższe teksty napisane zostały pod wpływem czytanej przeze mnie literatury i obserwacji zjawisk społecznych. Niejednokrotnie inspiracją do spisania kilku refleksji są przeróżne sytuacje, w których uczestniczę  - bezpośrednio lub jako anonimowy obserwator. Zdjęcia pochodzą z serwisu Pixabay. Życzę miłej lektury.

Porady psychologa

 
 
 1. Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

  Dodano dnia 2016-02-22
  "Nic tak nie niszczy człowieka od środka, jak udawanie, że wszystko jest dobrze". Depresja, im szybciej wykryta, tym większe ma szanse na wyleczenie. Świadectwo osób znanych dowodzi, że może spotkać każdego, że można z niej wyjść.
 2. Syn z Mamą o Bliskości

  Dodano dnia 2016-02-20
  Ciągle myślę o tym, skąd wiedział, jak to się stało, że potrafił dokonać takiej analizy i podsumowania. Wcześniej już pojawiały się podobne sygnały, ale to, co zrobił wczoraj, to było mistrzostwo - taktu, empatii, bliskości.
 3. Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym

  Dodano dnia 2016-02-19
  Bez względu na to, kim jesteś, jaki jesteś, gdzie jesteś, nie bój się pokazać, że czegoś potrzebujesz, nie bój się poprosić o pomoc. Nie bój się także tej pomocy udzielić. Dobro do nas wraca, i to z wielokrotną siłą.
 4. Czterolatek, Naklejka i Czułość

  Dodano dnia 2016-02-09
  Dzieci naśladują rodziców, nie tylko w zachowaniu, ale także w tym, co mówią. Potrafią w tym nieźle zaskakiwać, czasami sprowokują do gorzkiej refleksji, czasami wzruszą do łez.
 5. Tata z Córką o Kobietach

  Dodano dnia 2016-02-08
  "Malutka, jaka ty jesteś piękna..." Każda z nas pragnie, by mężczyzna się nią zachwycił, a tym pierwszym mężczyzną w życiu każdej kobiety jest jej ojciec.
 6. Światowy Dzień Walki z Rakiem

  Dodano dnia 2016-02-04
  Choroba nowotworowa jest w naszym społeczeństwie bardzo częsta, ale nie można tego tematu unikać. Bądźmy dziś z chorymi, dajmy im nasze wsparcie.
 7. Dzień Pozytywnego Myślenia

  Dodano dnia 2016-01-31
  Postaraj się nie szukać wymówek, usprawiedliwień, winnych. Pozytywne myślenie może się okazać bardzo pomocne, jeśli tylko pozwolisz sobie z niego skorzystać.
 8. Przemoc w Szkole Przykłady, Przyczyny i Skutki

  Dodano dnia 2016-01-27
  Przemoc występuje w wielu formach, miejscach, stosują ją różni ludzie, bez względu na wiek, płeć, pochodzenie, wykształcenie, miasto, zamożność. Przemoc występuje także w szkole wśród dzieci i nastolatków. Jakie są jej skutki?
 9. Toksyczna Matka Cechy

  Dodano dnia 2016-01-24
  Ingerencja toksycznej matki w życie jej dziecka jest bardzo silna. Każda taka relacja jest inna, ale jest jeden wspólny zespół cech destrukcyjnej matki - dowiedz się jaki.
 10. Toksyczna Miłość Matki do Córki

  Dodano dnia 2016-01-23
  Relacja matki i córki stanowi wyjątkowy rodzaj więzi. Te dwie kobiety są ze sobą blisko, kochają się, wspierają, jak również są od siebie wzajemnie uzależnione, silnie ze sobą rywalizują. Jak wygląda toksyczna miłość matki do córki?