Porady Psychologa - Barbara Michno-Wiecheć

Witam w zakładce Porady psychologa, przeznaczonej do podzielenia się z Państwem moim spojrzeniem na różne aspekty życia psychicznego. Poniższe teksty napisane zostały pod wpływem czytanej przeze mnie literatury i obserwacji zjawisk społecznych. Niejednokrotnie inspiracją do spisania kilku refleksji są przeróżne sytuacje, w których uczestniczę  - bezpośrednio lub jako anonimowy obserwator. Zdjęcia pochodzą z serwisu Pixabay. Życzę miłej lektury.

Porady psychologa

 
 
 1. Tydzień Kobiecości - Dzień Trzeci - Przenikliwe Oko

  Dodano dnia 2016-03-03
  Znajdź sobie chwilę wolnego czasu, postaraj się o ciszę i przeczytaj ten tekst. Wiem, że jest długi, ale uważnie przeczytaj. A gdy skończyłaś czytać, odpowiedz sobie na kilka ważnych pytań.
 2. Tydzień Kobiecości - Dzień Drugi - Siła, Piękno i Mądrość

  Dodano dnia 2016-03-02
  Siła, mądrość i piękno - to wszystko, co potrzebne jest kobiecie, by samodzielnie i z satysfakcją poszła w dorosłe życie. Idziemy więc naprzód z tymi wartościami, jakie dali nam rodzice lub z tym, co same odkryjemy.
 3. Tydzień Kobiecości - Dzień Drugi - Strefa Komfortu

  Dodano dnia 2016-03-02
  Zaczynamy Drugi Dzień Tygodnia Kobiecości. "Niezadowolenie to sekretne drzwi do wielkiej życiowej przemiany". Czy masz odwagę wyjść ze swojej strefy komfortu, zaryzykować, pójść dotąd nieznaną przez Ciebie drogą?
 4. Tydzień Kobiecości - Dzień Pierwszy - Mężczyźni o Kobietach

  Dodano dnia 2016-03-01
  Co mężczyźni sądzą o kobietach, jakie jest ich wyobrażenie związku, które kobiety najbardziej im się podobają - warto zainwestować te 5 minut na cenną lekcję o relacjach damsko-męskich.
 5. Tydzień Kobiecości - Dzień Pierwszy - Nieidealna

  Dodano dnia 2016-03-01
  "Taka, jaka jesteś, jesteś fajna, nie musisz być idealna!!!" Zapamiętajmy te słowa, nie tylko na dziś. Do przodu Dziewczyny!!!
 6. Tydzień Kobiecości - Dzień Pierwszy - Mądrość i Piękno

  Dodano dnia 2016-03-01
  "Co w kobiecie jest najważniejsze - mądrość czy piękno?" - "Mądre pytanie". - "Piękna odpowiedź". Zostawiam Nas z tą myślą na dziś. Niech ona sobie popracuje w Naszych głowach, w naszych sercach.
 7. Tydzień Kobiecości - Dzień Pierwszy - Zacznij

  Dodano dnia 2016-03-01
  "Niech twój strach wyjrzy z ciemności i cię ukąsi, żebyś miałą to już za sobą i mogła posuwać sie dalej. Przezwyciężysz to. Strach minie. Lepiej żebyś wyszła mu naprzeciw, poczuła go i pokonała, zamiast mieć wieczną wymówkę..."
 8. Jak Rozmawiać z Mężczyzną o Uczuciach

  Dodano dnia 2016-03-01
  "Odpowiadam za to, co powiedziałem, a nie za to, co zrozumiałaś". Z jednej strony to święta prawda. A z drugiej - przecież zawsze można kogoś do czegoś sprowokować, zwłaszcza, gdy nadajemy i odbieramy na różnych kanałach.
 9. Oni, One i Wakacje

  Dodano dnia 2016-02-26
  Dwoistości, różne role, chęć ucieczki i tęsknota. Podzielcie się swoimi refleksjami i doświadczeniami. Opowiedzcie, jak sobie radzicie, jak godzicie ze sobą kilka ról, w jakich przyszło Wam żyć. Przyjmiecie takie zaproszenie?
 10. Wieloekranowość - Przyczyny, Skutki i Leczenie

  Dodano dnia 2016-02-23
  Wieloekranowość (multiscreening, multiekranowość) to jednoczesne korzystanie z przynajmniej dwóch urządzeń, tj. telefon (smartfon), komputer (laptop, notebook), tablet. Poznaj jej psychologiczne przyczyny, skutki i leczenie.