Czytelnia

 1. Życie to Ciągła Kontrola, Kłopoty DDA

  Dodano dnia 2020-12-16
  Problemy te są ciągle aktualne dla osób, które doświadczyły życia w rodzinie alkoholowej. Taka trudna historia kładzie się cieniem na całe dorosłe życie. Zapraszam do lektury.
 2. Opór w Psychoterapii - Mechanizmy Obronne

  Dodano dnia 2019-06-27
  Psychoanalityk przywiązuje szczególną wagę do tych tematów, o których pacjent nie chce mówić. W trakcie procesu swobodnego kojarzenia pacjent w jakimś momencie przejawia opór. Na czym on polega?
 3. Psychoterapia Indywidualna - Oczekiwania kontra Rzeczywistość

  Dodano dnia 2019-03-23
  W gronie osób zgłaszających się na pierwszą konsultację są takie osoby, które już podczas rozmowy telefonicznej deklarują chęć podjęcia psychoterapii. Jakie wyobrażenia towarzyszą podejmowaniu takiej decyzji?
 4. Lęk przed Zdradą - Objawy, Skutki, Terapia

  Dodano dnia 2019-01-08
  W każdej relacji, po obu stronach, co najmniej raz w trakcie trwania związku pojawiła się myśl, obawa dotycząca zdrady. Kiedy okoliczności związku są sprzyjające, taka myśl się pojawia, naturalnie przemija i nie zagraża relacji.
 5. Lęk przed Byciem Ocenianym,Krytykowanym - Objawy, Skutki, Terapia

  Dodano dnia 2019-01-03
  Lęk przed byciem ocenianym może wywoływać wiele trudności w życiu pacjenta. Lęk przed oceną związany jest z objawami, które są uporczywe, nieoczywiste, podobne do objawów pojawiających się w innych lękowych sytuacjach.
 6. Lęk przed Samotnością - Objawy, Skutki, Jak sobie Radzić

  Dodano dnia 2018-12-07
  Lęk przed samotnością (określany jako monofobia, autofobia, izolofobia, eremofobia) pojawia się w sytuacjach, w których osoba pozostaje sama lub gdy nadchodzą przewidywalne okoliczności, w których ma pozostać sama.
 7. Rozwód na Emigracji Psychoterapia

  Dodano dnia 2018-10-15
  Rozstanie z partnerem jest bardzo trudnym doświadczeniem. Bez względu na to, jakie są okoliczności, jaki kraj, po jakim czasie związku, zerwanie relacji, dla obu stron, wiąże się z wysokimi kosztami, głównie emocjonalnymi.
 8. Choroby Psychosomatyczne, Znaczenie, Psychoterapia

  Dodano dnia 2018-10-08
  Psychosomatyka to przyjęcie wpływu psychiki na powstawanie i rozwój chorób somatycznych. Jakie jest ich znaczenie i jak można je leczyć?
 9. Terapia? Przecież mam jeszcze Czas...

  Dodano dnia 2018-05-15
  Każdy, kto stał kiedyś przed decyzją o podjęciu psychoterapii potwierdzi, że wcale nie jest to prosta sprawa. Są osoby, które przez wiele lat noszą w sobie taką myśl, zanim się w końcu zdecydują. Od czego to zależy?
 10. Jak Żyć po Zdradzie - Romans, Zdrada i co Dalej

  Dodano dnia 2018-05-11
  Zdrada to jeden z bardzo często pojawiających się problemów, z jakim zgłaszają się do mnie pacjenci. Pierwszym pytaniem, jakie się pojawia z ich strony są słowa: zdradził(em) i co dalej?