Międzynarodowy Tydzień Bliskości

Zdjęcie
Dodano dnia 03.10.2016

W dniach 3-8 października obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Bliskości. W całej Polsce organizowane są wartsztaty związane z rodzicielstwem, wychowaniem, bliskością w relacjach rodzinnych.

Obecnie rodzina wystawiana jest zewsząd na różne trudne próby. Społeczeństwo jest podzielone, mamy do czynienia ze skrajnymi poglądami, których głosiciele deklarują troskę o rodzinę, walczą w tym imieniu zaciekle z różnym, często negatywnym skutkiem. I w tym całym zgiełku silnych emocji pojawia się obszar, w którym dzieją się małe i wielkie rzeczy podkreślające, jak ważna rodzina, wszyscy jej członkowie, ich wzajemne relacje, bliskość, czułość, szacunek.

Na co dzień często biegniemy do kolejnych obowiązków, powinności, nie mamy czasu na to, by się zatrzymać, by pomyśleć o tym, co ważne, by tak po prostu spędzić ze sobą czas i delektować się obecnością bliskich. Umyka nam to, co istotne, mamy nadzieję, że jeszcze znajdziemy odpowiedni moment, że jeszcze tylko ten tydzień, miesiąc i w końcu odetchniemy, znajdziemy czas na pielęgnowanie ważnych relacji. Często tak mijają nam lata, gdy nagle zdajemy sobie sprawę z tego, że np. dziecko już idzie do szkoły (a przecież dopiero się urodziło). Warto, byśmy się nauczyli szukać wspólnej przestrzeni na bliskość.

"Wcale nie jest łatwo tak kochać drugiego człowieka, żeby czuł się kochany. Większość z nas potrzebuje całego życia, aby się tego nauczyć. Jednak w życiu nie zawsze trzeba być doskonałym - czasami szczęście polega na dążeniu do tego".
Jesper Juul

 

Dodaj własną opinię
Zaloguj się aby dodać opinię