Tydzień Kobiecości - Dzień Pierwszy - Zacznij

Zdjęcie
Dodano dnia 01.03.2016

ZACZNIJ. Na początek zacznijmy razem Tydzień Kobiecości. Tak normalnie, tak po prostu, tak po kobiecemu, subtelnie. Ta inicjatywa nie ma na celu wejść z przytupem w czyjeś życie (chociaż może któraś z Nas zdecyduje się dzięki niej na jakąś mniejszą czy większą życiową zmianę), nie będzie tu spektakularnego widowiska, wielkiego show. Codziennie będę do Nas szeptała słowami Biegnącej z Wilkami, książki, która odmieniła już wiele kobiet, zainspirowała do zmiany myślenia, do nowego działania, do zawalczenia o siebie. Codziennie będę dokarmiała Nasze dusze czymś, czego Nam najbardziej w obecnej realności brakuje - kobiecą życzliwością, która ma różne formy. Będzie różnie, w różnym czasie. Nie chodzi o ilość, tylko o jakość. Dlatego zapraszam Cię do tego, byś pochodziła z tymi słowami, które do Ciebie dotrą w danym momencie, byś je wzięła na serio, byś odniosła je do swojego życia. Raz będzie więcej słów, raz mniej. Czasem wystarczy niewiele, by kogoś poruszyć, by dotknąć serca. Bo właśnie o to chodzi w tej inicjatywie - ABYŚMY BYŁY WOBEC SIEBIE SZCZERE, CZUŁE, SERDECZNE, ŻYCZLIWE. To jednak jest możliwe wtedy, kiedy pogodzimy się same ze sobą, gdy dostrzeżemy i docenimy Nasze własne piękno, gdy najpierw pokochamy siebie, ze wszystkimi wadami i zaletami. To jest trudne, to jest możliwe, to jest konieczne.

Możesz dołączyć do Nas w każdym czasie. Możesz być aktywną uczestniczką, komentować, udostępniać, możesz być cichą obserwatorką. Nieważne jakie będą wyniki, statystyki. Ważne, abyśmy dzięki osobistej refleksji, dzięki poczuciu, że każda z Nas dobrze życzy tej drugiej, posłały tę pozytywną energię dalej w świat. Zobaczymy, do czego Nas to doprowadzi. Postarajmy się w tym czasie być dla siebie bardziej miłe, postarajmy się dać coś z siebie innym kobietom. Czasem drobne gesty mogą sprawić wielkie cuda. Zwykły uśmiech, ustąpienie miejsca w tramwaju, wyhamowanie, gdy należałaby się niezła bura, stanięcie w czyjejś obronie, drobna sąsiedzka pomoc - okoliczności jest wiele, by wypróbować nowy sposób myślenia, by stawać się lepszą. Jeśli już taka jesteś, nie uciekaj od Nas, przyłącz się do inspirowania innych kobiet, a może znajdziesz także coś dla siebie, co Cię poruszy, zastanowi, wywoła uśmiech.

To co, zaczynamy?


Tydzień Kobiecości
...............................................................................................................................................
Stań się częścią tego bloga. Zapraszam Cię do dyskusji - zaloguj się i zostaw swój komentarz. Jeśli uważasz ten wpis jako wartościowy - polub go i udostępnij. Chcesz, bym poruszyła frapujący Cię temat - skontaktuj się ze mną.

Dodaj własną opinię
Zaloguj się aby dodać opinię