Dzień Pozytywnego Myślenia

Zdjęcie
Dodano dnia 31.01.2016

2 lutego obchodzimy Dzień Pozytywnego Myślenia, którego pomysłodawczynią jest amerykańska psycholog Kirsten Harrell, zajmująca się wpływem pozytywnego myślenia na proces zdrowienia człowieka. Od dawna wiadomo, że ludzie myślący pozytywnie, są, ogólnie mówiąc, zdrowsi. Tę tezę popierają badania naukowe, które pokazują, że optymiści mają w 5-10% niższą tendencję do zachorowań na choroby serca, wylew, depresję, nowotwór, prowadzą zdrowszy tryb życia, przez co żyją dłużej.

Poniedziałek - znów trzeba iść do pracy, awans - znowu trzeba będzie się wykazać, wakacje - pewnie pogoda będzie deszczowa, święta - ileż można się spotykać z tymi samymi ludźmi, i tak dalej...... Pesymiści są mistrzami w wymyślaniu powodów, przez które ciągle jest im w życiu źle. Na optymistów patrzą jak na wariatów, którzy po prostu nie wiedzą, że za chwilę powinie im się noga. Można powiedzieć, że wieczne malkontenctwo to nasza cecha narodowa. Na szczęście wśród nas są i tacy, którzy potrafią pogodnie spojrzeć na życie, bez względu na to, co im ono przynosi. To wcale nie znaczy, że są naiwni czy głupi. Po prostu nauczyli się radzić sobie z tym, co ich spotyka. "Deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych", jaki mamy na to wpływ? Żaden. Ale mamy wpływ na to, czy będziemy przeżywać to jako szansę, czy zagrożenie. Ponadto nastawienie do rzeczywistości jest kwestią wyuczalną, zatem każdy może czerpać satysfakcję z życia poprzez skoncentrowanie się na pozytywnych jego aspektach.

Postaraj się nie szukać wymówek, usprawiedliwień, winnych. Pozytywne myślenie może się okazać bardzo pomocne, jeśli tylko pozwolisz sobie z niego skorzystać.

"Kto nie chce, szuka powodu. Kto chce, szuka sposobu."

Dodaj własną opinię
Zaloguj się aby dodać opinię