Płatki, Soczek i Komentarz

Zdjęcie
Dodano dnia 19.01.2016

Poranek z czterolatkiem. On już od pół godziny ćwierka, ja powoli budzę się popijając kawę i szykując dla niego śniadanie, czyli płatki z mlekiem - takie złożył przed chwilką zamówienie. Nagle bystre oczęta wypatrzyły sok pomarańczowy.

- Mamo, mogę napić się soku? - To raczej pytanie retoryczne. Wiem przecież, że gdy tak pyta, to tylko dlatego, by usłuszeć potwierdzenie, bo on sam już podjął decyzję, że i tak to zrobi.

- Sok pomarańczowy i płatki z mlekiem? - Chyba nie powinnam być w ogóle zaskoczona, czterolatek ma bowiem różne niekonwencjonalne pomysły.

- Taaak, można przecież. Ja muszę dużo pić i dużo jeść, żeby urosnąć tak jak tata. I dużo spać oczywiście. Czy ty zdajesz sobie sprawę z tego, co się może stać, gdy nie będę pił? Mogę zemdleć i wtedy będę leżał i się nie ruszał i nie wstanę ani teraz ani za milion lat i wtedy będzie ci bardzo, ale to bardzo smutno.

No, proszę. Kiedy ten mały człowiek zrobił się taki wygadany? Przecież jeszcze nie tak dawno mówił "a guuuu", a teraz używa wyszukanych sformułowań w adekwatnym kontekście sytuacji. W takich momentach człowiek uświadamia sobie, że ten czas już nigdy nie wróci, że to dziecko tylko raz ma 1-2-3-4 lata, że jeśli coś przegapię, to nie będzie powtórek, jak w telewizji, że nie cofnę sobie filmu, by zobaczyć jeszcze raz ulubioną scenę, że przez moją nieuwagę może umknąć wiele wartościowych chwil, że liczy się każdy dzień. Cieszę się, że mogę być świadkiem tych mniejszych i większych cudów, których pamięć pozostaje we wspomnieniach, na fotografiach i w tekście, którym się można podzielić. Ale przecież Wy też tak macie, nieprawdaż?? :)


............................................................................................................................................................

Stań się częścią tego bloga. Zapraszam Cię do dyskusji - zaloguj się i zostaw swój komentarz. Jeśli uważasz ten wpis jako wartościowy - polub go i udostępnij. Chcesz, bym poruszyła frapujący Cię temat - skontaktuj się ze mną. 

Dodaj własną opinię
Zaloguj się aby dodać opinię